Program

KOMU JE TÁBOR URČENÝ

Náš tábor je určen dětem i mladým lidem od 8 do 18 let. Ze zkušeností z minulých let bývají na všech turnusech zastoupeny všechny věkové skupiny. Účastníci jsou samozřejmě rozděleni do oddílů podle věku, takže i program a míra dozoru jsou přizpůsobeny věkové skupině.

PROGRAM

Opalování se a plavání v moři je občas třeba proložit nějakou tou aktivitou. Celý náš tábor proto zpestřuje etapová hra – která snad pobaví malé i ty starší. Není pojata jako souboj „na život a na smrt“, jde spíše o legraci.
Etapy jsou vybrány tak, aby měli šanci ukázat své dovednosti všichni – ti sportovně nadaní, umělecky nadaní, i ti spíše přemýšliví. Součástí přihlášky je navíc dotazník, kde zjišťujeme, jaké činnosti děti baví, abychom program sestavili co nejideálněji pro každý turnus a každou skupinu.
V rámci jednotlivých etap si zájemci vyzkouší závody na nafukovacích člunech, stavby pevností, míčové hry, petangue, badminton, natáčení krátkého filmu, přípravu divadelních scének, hru Sázky a dostihy a další.
Večerní programy nám zpestří letní kino, výlet do nedalekého městečka Medulin na trhy a pouť, Talentová show, hra Riskuj, návštěva pizzerie aj. Pro všechny je pak na závěr připravena speciální diskotéka.
Program doplní fakultativní výlet – celodenní výlet lodí spojený s fishpiknikem a koupáním na ostrově, prohlídkou vojenské pevnosti a večerní výlet do historického města Pula s prohlídkou amfiteátru. Výlet se nám daří už několik let nabízet našim dětem za zhruba poloviční cenu než je v místě běžná cena pro turisty – díky dobré spolupráci s místními a také díky množstevním slevám. Aktuality o výletu zašleme účastníkům mailem.

ZNÁMÉ OSOBNOSTI

Další zajímavostí je, že se na táboře potkáte s celebritami, které tam budou se zájemci pracovat na uměleckých projektech – Míša Doubravová – Tomešová, Roman Tomeš, Aneta Krejčíková a další..

LOKALITA

Již devátým rokem jedeme na Istrijský poloostrov, který se nachází v nejsevernější části chorvatského pobřeží. Istrie patří k nejnavštěvovanějším oblastem Chorvatska. Naše tábory probíhají v soukromé vile s vlastním bazénem. Po celou dobu je vyhrazena pouze pro naši skupinu. Nachází se v klidné vesničce Liznjan nedaleko historické Puly.

Oblázková a kamenitá pláž je vzdálená 1 000 m od vily. Navštěvovat budeme i písečnou pláž v Medulinu.

UBYTOVÁNÍ A STRAVA

Ubytování bude zajištěno v moderních apartmánech s balkónem nebo verandou. Každý apartmán má k dispozici sociální zařízení. V apartmánech jsou běžné elektrické zásuvky. K dispozici je zastřešené posezení na společném pozemku, prostor pro venkovní kino a další terasy na realizaci různých programů.

Stravování je formou plné penze. Stejně jako v minulých letech budeme mít českého kuchaře, který bude vařit speciálně pro naši skupinu.

DOPRAVA

Na místo pobytu nás dopraví luxusní autobus s klimatizací, WC a video přehrávačem. Již pátým rokem využíváme spolehlivou dopravní společnost.
Odjezd z ČR je v pátek odpoledne a návrat v neděli dopoledne. Cesta do místa pobytu zabere cca 12 hodin. Trasa autobusové dopravy: Praha – Hradec Králové – Brno – Bratislava. Nastoupit do autobusu jde v kterémkoli ze zmíněných měst. Přesné časy a místa odjezdů a příjezdů budou účastníkům zaslány mailem týden před začátkem tábora.

CO MÍT S SEBOU?

 • Občanský průkaz, děti mladší 15 let musí mít vlastní cestovní pas (nezapomeňte zkontrolovat platnost)
 • Vyplněnou a podepsanou Kartu účastníka (zašleme mailem společně se závěrečnými pokyny)
 • Potvrzení od lékaře o schopnosti dítěte účastnit se skupinové rekreace (dle zákonů ČR musí toto děti do 15 let mít na všechny tábory, potvrzení má platnost 2 roky)
 • Léky, které běžně užíváte (na odjezdu odevzdáte zdravotníkovi turnusu)
 • Vlastní povlečení (na deku, polštář a prostěradlo)
 • Boty do vody (!!!)
 • Oblečení: 7x spodní prádlo, pyžamo, 2x kraťasy, 2x plavky, 5x tričko, 1x mikina, 1x letní bunda, sportovní obuv, 1x čepice, sluneční brýle. – Hygienické potřeby (mýdlo, kartáček na zuby, zubní pastu, hřeben, atd.), 1x ručník, kapesníky.
 • Věci na pláž: 2 x osuška, 2 x plavky, krém na opalování, 1 x pokrývka hlavy, neplavci kruh či rukávky, 1x PET láhev na tekutiny, Šťáva do vody – Další osobní věci a sportovní potřeby podle vlastního uvážení, psací potřeby.
 • Zavazadla: doporučujeme jeden kufr a jedno příruční zavazadlo do autobusu.
 • Kapesné dle uvážení (nezbytně nutné kapesné není, protože vše důležité mají účastníci v ceně) Ceny běžných věcí: zmrzlina 5 kun, hamburger 12 kun, pizza 20 kun, pití limo 2l 10 kun atd.

JAK SE PŘIHLÁSIT?

KOLIK STOJÍ NÁŠ TÁBOR?

Účastnický poplatek za jednu osobu byl stanoven na

9 490,- Kč
 • Český pedagogický a zdravotní dozor (i noční)
 • Organizovaný program a využití sportovního a jiného náčiní
 • Ubytování ve vile na 8 dní a 7 nocí
 • Bazén přímo u vily jen pro nás
 • Doprava autobusem z Prahy, Brna, Hradce Králové či Bratislavy
 • Strava – plná penze (český kuchař)
 • Pojištění do zahraničí a storno pobytu - nově v ceně

Výhradně pomocí elektronické přihlášky, která je k dispozici ZDE.

Do přihlášky prosím pečlivě vyplňte všechny kolonky. Pozor, abyste správně vybrali turnus, o který máte zájem.

Během několika minut po odeslání přihlášky vám náš systém na Váš email, který uvedete v přihlášce zašle potvrzení o přijetí přihlášky s informacemi o způsobu platby (číslo účtu). V případě, že Vám od nás potvrzovací email nepřijde, kontaktujte nás prosím na info@ambroziada.cz.

renata_safarova
Mgr. Renata Šafářová
Metodit prevence

„Jsem metodička prevence na základní škole v Hradci Králové. Tuto pozici dnes mají ze zákona všechny základní školy a jsem moc ráda, že Ambrozia se rozhodla tuto pozici na svých táborech dobrovolně také zřídit. Mým cílem je, aby se děti na táboře cítily nejen šťastně a spokojeně, ale i bezpečně. Sledujeme projevy dětí zejména v oblastech prevence šikany, prevence požívání alkoholu, návykových látek či kouření. Velice se snažíme, aby se případné nevhodné počínání jednotlivce neodrazilo v chování celého kolektivu.“

Napsali nám
naši účastníci a jejich rodiče

„Děkuji všem, co byli součástí mých letošních prázdnin. Byly to jedny z nejkrásnějších a nejlepších prázdnin vůbec.“

Na tomto táboře jsem byl poprvé o letních prázdninách, když mi bylo čtrnáct. Nikdy jsem nejezdil rád na tábory, protože jsem tam jen zabíjel čas. Tahle akce ale byla jiná a dodnes na ten týden vzpomínám.“

Dobrý deň. Chcem Vám z úprimného srdca poďakovať za celú našu rodinu za nádherný a nezabudnuteľný zážitok, ktorý si odniesla naša Vaneska z tábora. Nemám ani jednu negatívnu pripomienku, všetko ste mali organizačne pripravené na vysokej úrovni. Vaneska nám denne volala a jej radosť, nadšenie a spokojnosť nám vháňala slzy do oči od šťastia. Celý Váš pracovný kolektív bol veľmi milý, priateľsky a zodpovedný. Bude nám cťou, ak nám pošlete ponuku aj na budúci rok.“

„Tento tábor naplňuje můj život, posunula mě ve zpěvu a taky k většímu sebevědomí. Ambroziáda 4ever.“

…Dcera se letos účastní tohoto tábora už po třetí a každý rok se tam těší! Spokojenost veliká. Mockrát díky za vše, co pro děti děláte, obdivuji Vaši náročnou práci a trpělivost, kterou s dětmi musíte mít!

„Jsem teprve podruhé na tomto táboře a jsou tu nejhezčí holky!“

„Jezdím už tři roky, a mám to tu fakt moc ráda. Je to jedinečné místo, kde lidé berou mě a můj koníček vážně a kde vážně zapadnu.“

„Jsem tady už po sedmé a neumím si představit, že jednou už na Ambrozku prostě nebudu moct jet. Neustále mě tady má kdo co naučit, protože vědomostí není nikdy dost a naprosto to tady zbožňuju! Ambrozia mě naučila nestydět se za své sny!“

misa_tomesova
Míša Tomešová
Herečka

„Loni jsme v Chorvatsku nazkoušeli skvělou taneční choreografii. Tento tábor je vůbec moje srdcová záležitost. Jezdím tam už od roku 2007, ráda předávám lidem, co umím a vždy si něco i odnesu – zážitky, zkušenosti, další skvělé přátele a úsměv na tváři!“

pagacova
Patricie Pagáčová
Herečka

„S dětmi na tomto táboře pracuji ráda. Ráda je podporuji při jejich tvorbě – nápadech, natáčení videí, herecké práci. Doufám, že moje přítomnost je pro ně také aspoň malým přínosem.“ 

Napsali nám
naši účastníci

„…Jsem ráda, že existuje místo, kde nemám potřebu se před nikým přetvařovat a můžu se chovat tak, jak by to třeba jiným mohlo připadat divný. Takže Vám všem moc děkuju za další skvělej týden. Budete mi hrozně chybět.“

„Dřív jsem měla hroznou trému a úplně mě to změnilo, nebojím se vystupovat před lidmi! Určitě budu jezdit dál.“

„…Konečne jsem se dostala po měsíci domu a vyspala se do růžova. Vstala jsem a přemýšlela jsem, sakra, co já budu dělat bez těch skvělých lidi. Chtěla bych vám poděkovat za super turnusy, na kterých jsem mohla být s vámi. Mám vás hrozně ráda.“

tomas_magnusek
Tomáš Magnusek
Režisér a herec

„Ambroziáda je fenomén. Je to upřímná práce několik desítek nadšenců a profesionálů všech generací, kteří se snaží plnit sny více jak tisícům mladých lidí každý rok po celé České republice. Přesto, že jsem se poprvé s touto aktivitou blíže poznal v roce 2012 až o letošních prázdninách jsem pochopil, proč je takové množství lidí tomuto fenoménu věrných a jsem rád, že jsem se stal jedním z nich. Přeji Ambroziádě, aby dál plnila mladým lidem sny.“